KONTAKT PLATFORMA E-LEARNINGOWA

Nasi absolwenci

Portret absolwenta

Anna Adamowicz

Absolwentka Kosmetologii / Absolwent studiów podyplomowych (Podologia Kosmetyczna)

KARIERA ZAWODOWA m in.:

 • Delightful Woman Instytut Piękna – Właścicielka

O UCZELNI:

Swoją przygodę z kosmetyką rozpoczęłam w 1999 roku podejmując naukę w studium kosmetyczny. Po roku aktywnej pracy zawodowej miałam niedosyt wiedzy. W związku z tym zdecydowałam się na podjęcie nauki w WSZKiPZ w trybie zaocznym. Studia na uczelni wspominam jako doskonały czas wzbogacania wiedzy pod kątem merytorycznym z zakresu dermatologii, fizjologii, surowców kosmetycznych, onkologii skóry, medycyny estetycznej, chirurgii plastycznej i wielu innych wspaniałych dziedzin.

Zdobyte informacje na uczelni pozwalały mi pogłębiać wiedzę z której mogłam korzystać i nadal to robię w zawodzie. Kosmetologia estetyczna jak i podologia to kierunki, które pokazują nam jak działa ludzki organizm i jakże ważne jest jego trafne czytanie. Kosmetolog w moim przekonaniu to również terapeuta, który po objawach jakie zauważa u swoich klientów stara się znajdować skuteczne rozwiązanie ich problemów. Polecam uczelnie wszystkim tym, którzy w oparciu o zdobytą wiedzę merytoryczną, chcą budować własne programy terapeutyczne i służyć pomocą swoim klientom.

Portret absolwenta

Angelina Barnat

Absolwentka Kosmetologii

„Początkowo swoją przyszłość wiązałam z farmacją. Zainspirowała mnie do tego moja mama, która po ukończeniu studiów pracowała w aptece przygotowując z receptur m.in. preparaty kosmetyczne. Z biegiem czasu zaczęłam interesować się leczeniem wykorzystującym produkty pochodzenia naturalnego oraz terapią holistyczną. Aromaterapia, refleksologia, fitoterapia, masaż ajurwedyjski – to były zagadnienia, które chciałam poznać. Wybierając kierunek studiów nie chciałam się jednak skupiać tylko i wyłącznie na jednej specjalności. Szukałam uczelni, która będzie w stanie zaoferować mi różnorodność, coś ponad program, a przede wszystkim będzie kładła nacisk na naukę poprzez praktykę. Wybrałam WSZKiPZ ze względu na bardzo szeroki zakres nauczania. W programie było bardzo dużo zajęć, które w dodatku poruszały zagadnienia z wielu dziedzin: chemii, biologii, farmacji, medycyny konwencjonalnej i naturalnej, kosmetyki, a nawet marketingu czy też podstaw biznesu. Wiedzę z części przedmiotów, oprócz standardowych wykładów, można było również zgłębiać doświadczalnie. Najbardziej ciekawiły mnie zajęcia w laboratorium, podczas których zapoznawaliśmy się z zasadami wytwarzania kosmetyków, opracowywania receptur i łączenia surowców, tworzyliśmy zapachy, poznawaliśmy właściwości olejków i metody ich pozyskiwania. Fascynujące było własnoręczne tworzenie mydeł, szamponów, balsamów, obserwowanie z jaką precyzją powstają. Uczelnia często organizowała szkolenia, na których mieliśmy możliwość zapoznania się z najnowocześniejszą aparaturą kosmetyczną wprowadzaną na rynek. Dodatkowo program nauczania uzupełniały ciekawe wycieczki m. in. do fabryki Oriflame, podczas których studenci mogli uczestniczyć w kompletnym procesie powstawania kosmetyków, począwszy od opracowania składu, aż po konfekcjonowanie finalnego produktu. WSZKiPZ daje ogromne możliwości rozwoju. Mimo iż stawia studentom wysoko poprzeczkę uważam, że warto podjąć wyzwanie.”

Portret absolwenta

Małgorzata Chełkowska

Absolwentka studiów podyplomowych (Wiedza o kosmetykach i chemia kosmetyczna)

KARIERA ZAWODOWA m in.:

 • Beauty Concept Zwolińska Chełkowska sp. j.

O UCZELNI:

Studia Podyplomowe „Chemia Kosmetyczna” podjęłam będąc na ostatnim roku studiów chemicznych na Politechnice Warszawskiej. Interesowałam się tą tematyką w zasadzie od początku studiów. Studia podyplomowe dopiero się tworzyły, rok 1998/1999 był pierwszą próbą i bardzo nowatorską propozycją poszerzania wiedzy kosmetologicznej dla absolwentów kierunków chemicznych, farmaceutycznych, biologicznych i medycznych.

To był strzał w dziesiątkę. Studia podyplomowe dały mi możliwość zdobycia gruntownej wiedzy przekazywanej przez najlepszych specjalistów z wówczas młodej jeszcze w Polsce dyscypliny. Dzięki tak rzetelnym wiadomościom bez problemu rozpoczęłam studia doktoranckie w zakresie chemii kosmetycznej i równolegle współpracowałam z firmami z branży. Po zdobyciu tytułu doktora podjęłam regularną pracę w jednej z najlepszych firm kosmetycznych, w której docelowo objęłam stanowisko Dyrektora ds. nauki i rozwoju.

Wiedza i doświadczenie, jakie dały mi Studia podyplomowe zawsze stanowiły solidną bazę w większości moich działań zawodowych. Dzięki nim nieustannie rozwijam swoją największą pasję – zarówno w zakresie kreacji produktów kosmetycznych jak i na polu dydaktycznym, będąc wykładowcą na uczelniach wyższych.

Chyba najlepszą rekomendacją dla wszystkich decydujących się na poszerzanie w ten sposób swojej wiedzy kosmetologicznej jest fakt, że gdybym miała jeszcze raz decydować o swojej ścieżce zawodowej, z całą pewnością wybrałabym Studia podyplomowe „Wiedza o kosmetykach i chemia kosmetyczna” prowadzone obecnie w Wyższej Szkole Zawodowej Kosmetyki i Pielęgnacji Zdrowia.

Portret absolwenta

Jolanta Cienkowska

Absolwentka Kosmetologii

KARIERA ZAWODOWA m in.:

 • Thalgo POLAND Sp. z o.o. – Opiekun Regionu / Szkoleniowiec

O UCZELNI:

Już we wczesnych latach mojego życia miałam kontakt z beauty biznesem (branżą kosmetyczno-zdrowotną). Miałam możliwość uczestniczenia w życiu codziennym salonu, który pomagał zyskać pewność siebie szerokiemu gronu klientów poprzez poprawę ich wyglądu zewnętrznego.

Od zawsze mnie fascynowało jak niewielka zmiana zewnętrzna może zmienić podejście człowieka do otaczającej go rzeczywistości. Można powiedzieć, że jest to pewnego rodzaju terapia.

Po ukończeniu szkoły średniej postanowiłam poznać bardziej szczegółowo anatomię człowieka, umożliwiły mi to studia ratownictwa medycznego na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Jednakże po ukończeniu studiów chciałam czegoś więcej. Wiedziałam, że ludziom można pomagać na wiele sposobów.

Po przeanalizowaniu ofert różnych uczelni postanowiłam kontynuować naukę w Wyższej Szkole Zawodowej Kosmetyki i Pielęgnacji Zdrowia. Wybór był trudny ponieważ kosmetologia ciągle jest stosunkowo nową gałęzią nauki, w Polsce dopiero co postawiła swoje pierwsze pewne kroki. Chciałam nabyć praktyczną wiedzę, która przygotowywałaby do pracy na różnych stanowiskach w branży.

Przez cały okres studiów pracowałam w branży kosmetologicznej. Dzięki temu mogłam na bieżąco kształtować swoje umiejętności i poprzez porównanie systemu nauczania do pracy codziennej sprawdzać, czy rzeczywiście podstawa programowa jest odpowiednio przygotowana. Okazało się, że zajęcia praktyczne stanowią stają się bezcennym źródłem informacji.

Dzięki dostępności szerokiego zaplecza laboratoryjnego można było samemu przekonać się jak działają poszczególne preparaty. Wiedza ta pozwala ocenić, czy rzeczywiście reklamowany produkt działa tak, jak pokazuje go producent. Można samemu sprawdzić skład INCI i dzięki temu nie dać się ponieść ładnemu opakowaniu.

W ciągu ostatnich lat można zauważyć bardzo dynamiczny rozwój rynku kosmetologicznego oraz zaobserwować znaczny wzrost zainteresowania usługami przez coraz szersze grono klientów. Niesie to za sobą potrzebę ciągłego podnoszenia swoich kwalifikacji. Analiza rynku pokazuje, że zwiększa się zapotrzebowanie na wysoko wykwalifikowanych specjalistów.

Dzięki studiom w Wyższej Szkole Zawodowej Kosmetologii i Pielęgnacji Zdrowia udało mi się pogłębić swoją wiedzę o najnowsze informacje ze świata kosmetyki i kosmetologii oraz zyskać praktyczne umiejętności pozwalające łatwiej odnaleźć się na rynku pracy.

Jak pokazuje moje doświadczenie, absolwenci WSZKiPZ bez trudu mogą odnaleźć się pracując bezpośrednio z klientem, prowadząc szkolenia czy też zajmując się rynkiem preparatów kosmetycznych.

Portret absolwenta

Elwira Czubak

Absolwentka Kosmetologii

KARIERA ZAWODOWA m in.:

 • Wyższa Szkoła Zawodowa Kosmetyki i Pielęgnacji Zdrowia – Wykładowca
 • Laboratorium Kosmetyczne NOREL Dr WILSZ s. c. – Szkoleniowiec
 • Gabinet Kosmetyczny FRYDZIŃSKA SALON, autoryzacja THALGO – Kosmetyczka

O UCZELNI:

Swoją przygodę z kosmetyką rozpoczęłam w jednej z warszawskich szkół policealnych. Jako absolwentka posiadałam bardzo dobry warsztat pracy, ale z drugiej czułam ogromny niedosyt wiedzy z zakresu kosmetologii. Dlatego w 2000r. nie zawahałam się nawet chwili ze złożeniem dokumentów do nowopowstałej WSZKiPZ w Warszawie. Szczególną uwagę przyciągały wykłady prowadzone przez specjalistów – praktyków, autorytety znane z branżowych pism, konferencji etc. Nie zawiodłam się.

W trakcie studiów pracowałam w warszawskich salonach kosmetycznych i dzięki nauce na uczelni mogłam świadczyć usługi na najwyższym poziomie: pacjentki i klientki, które oddawały się w moje ręce doceniały mój poziom wiedzy. Dzięki temu, że potrafiłam im bardzo dokładnie objaśnić cel, przebieg i efekty przeprowadzanych procedur, czuły się podczas wizyt wyjątkowo bezpiecznie.

Ukończenie studiów pozwoliło mi na rozszerzenie możliwości zatrudnienia i podjęcie pracy nie tylko w salonie kosmetycznym. Miałam możliwość podjęcia pracy na stanowisku szkoleniowca i specjalisty ds. produktów w firmach produkujących i dystrybuujących kosmetyki – prowadziłam pokazy, warsztaty i szkolenia dla pracowników salonów kosmetycznych, redagowałam branżowe katalogi i pisałam teksty do pism branżowych itp.

W czasie studiów poznałam wspaniałych ludzi, z którymi przyjaźnię się do tej pory. Ponieważ razem uczestniczyłyśmy w zajęciach praktycznych, poznałyśmy swoje możliwości, dlatego niejednokrotnie zdarzały się sytuacje, że mogłyśmy wzajemnie wspierać cię również w pracy zawodowej.

Po kilku latach zostałam zaproszona do grona kadry pedagogicznej WSZKiPZ w Warszawie i rozpoczęłam studia II stopnia. Jestem bardzo zadowolona z podjęcia dalszej nauki. Zdobycie nowych doświadczeń i poszerzenie wiedzy z zakresu wielu przedmiotów stanowiących swoisty pomost pomiędzy kosmetologią a medycyną stworzyło mi ponownie okazję do poszerzenia moich horyzontów i odnalezienia nowych pasji.

Portret absolwenta

Klaudia Danych

Absolwent studiów podyplomowych (Podologia Kosmetyczna)

KARIERA ZAWODOWA m in.:

 • Klinika Zdrowych Stóp i Ciała – Właścicielka

O UCZELNI:

Wyższa Szkoła Zawodowa Kosmetyki i Pielęgnacji Zdrowia daje bardzo dużo możliwości zawodowych, poczynając od kosmetologa, wizażysty, masażysty, chemika poprzez managera SPA, a także specjalisty ds. podologii. To szkoła dająca przede wszystkim pewność siebie i pewność własnej wiedzy w szeroko rozumianej kosmetyce. Praca we wszystkich tych profesjach jest pracą trudną i skomplikowaną, ponieważ jest to praca w usługach i z ludźmi. Nie każdy ma do tego predyspozycje i pasję. Nie każdy też ma wiarę we własne siły. Uczelnia w dobry i mądry sposób wskazuje własną drogę i możliwości dalszego rozwoju.

W roku 2011 i 2012 ukończyłam kursy I i II stopnia podologii kosmetycznej oraz podyplomowe studia Podologia Kosmetyczna. Idąc na uczelnie wiedziałam co chcę robić w życiu i studia tylko potwierdziły moje plany, a także ułatwiły dalszą drogę. Od stycznia 2013 roku pracuje we własnym gabinecie kosmetyczno-podologicznym w Warszawie. Ciągłe doszkalanie jest obowiązkowe i konieczne w zawodzie kosmetycznym, jednak uczelnia daje podstawy teoretyczne, praktyczne, doskonali komunikacje interpersonalną, co bardzo pomaga w wykonywaniu zawodu, a także można tu spotkać przyjaźnie na całe życie. Dzięki tym podstawom, które zdobyłam na uczelni, dzięki pasji do zawodu oraz miłości do piękna, zdrowia i do samych ludzi, od czasu ukończenia studiów „nie przepracowałam ani jednego dnia”. Mam nadzieje, że do końca mojego zawodowego życia praca będzie dawała mi taką satysfakcję.

Portret absolwenta

Anna Graszkiewicz

Absolwentka Kosmetologii

KARIERA ZAWODOWA m in.:

 • Oriflame Products Poland Sp. z o.o. – Specjalista Mikrobiolog

O UCZELNI:

Podstawą sukcesu firmy kosmetycznej jest zaspokojenie potrzeb klientów mających różne wymagania dotyczące kosmetyków i będących w różnym wieku. Dobrej jakości kosmetyki, opierają się na doskonałych formulacjach. Aby stworzyć taką formulację, potrzebna jest rozległa wiedza, z różnych dziedzin np.medycznej, mikrobiologicznej, nie tylko chemiczna. W dzisiejszych czasach, kiedy rozwój postępuje tak bardzo szybko, kariera zawodowa bez edukacji jest po prostu niemożliwa. Uważam, że edukacja ma bezpośrednie przełożenie na wyniki pracy: podnoszenie kwalifikacji gwarantuje nam rozległą wiedzę i awans.

Obecnie w Oriflame pracują – poza mną – jeszcze dwie absolwentki studiów podyplomowych w WSZKiPZ. Kolejne dwie są wykładowcami Uczelni; prowadzą laboratoria z chemii. Do niedawna pracowała tu jeszcze jedna osoba, która wykłada w WSZKiPZ. Jest świetnym specjalistą w swojej dziedzinie, świetnym wykładowcą i cudownym człowiekiem. Jedna ze współpracujących ze mną osób również prowadziła w WSZKiPZ zajęcia, a obecnie prowadzi prelekcje na seminariach. Wszystkie te osoby mają ogromną wiedzę teoretyczną i praktyczną, są bardzo cenionymi pracownikami w firmie.

Ponadto każdy z nich zajmuje bardzo odpowiedzialne funkcje, świetnie sprawdzają się na swoich stanowiskach, jako szefowie, menadżerowie czy współpracownicy.

Portret absolwenta

Monika Grzybowska

Absolwentka Kosmetologii

KARIERA ZAWODOWA m in.:

 • PHARMACY Laboratories s.c. – Specjalista ds. Badań i Rozwoju
 • CosmetoSAFE Consulting – Asystent ds. Oceny Bezpieczeństwa Kosmetyków

O UCZELNI:

Jako uczennica liceum w klasie biologiczno-chemicznej długo zastawiałam się nad swoją dalszą drogą, a wybór pomiędzy farmacją, a kosmetologią nie był łatwy. Ostatecznie zdecydowałam się na kosmetologię w Wyższej Szkole Kosmetyki i Pielęgnacji Zdrowia, gdyż ten kierunek zapewnia szerokie perspektywy na przyszłość. Obecnie, pracując jako Specjalista ds. Badań i Rozwoju oraz Oceny Bezpieczeństwa Kosmetyków w firmie farmaceutycznej, wiem, że to był dobry wybór. Studia dały mi możliwość rozwoju i otworzyły drzwi do dalszej kariery zawodowej. Dzięki nim poznałam inspirujących wykładowców oraz potencjalnych pracodawców.

Najbardziej cenię w tych studiach to, że oprócz teorii, trudnej i interdyscyplinarnej, zetknęłam się z praktyką na wielką skalę. Z całą odpowiedzialnością mogę polecić te studia, ponieważ, zatrudniając doskonała kadrę, dają gwarancje wysokiej jakości nauczania – od nas samych zależy w jakim stopniu z tej okazji skorzystamy. Co równie ważne, studia są wciąż udoskonalane na podstawie opinii studentów i wykładowców.

Portret absolwenta

Justyna Grzymała

Absolwentka Kosmetologii

KARIERA ZAWODOWA m in.:

 • Health and Beauty Media Sp. z o. o. (czasopismo „Beauty Forum”) – Project Manager

O UCZELNI:

Podstawą sukcesu firmy kosmetycznej jest zaspokojenie potrzeb klientów mających różne wymagania dotyczące kosmetyków i będących w różnym wieku. Dobrej jakości kosmetyki, opierają się na doskonałych formulacjach. Aby stworzyć taką formulację, potrzebna jest rozległa wiedza, z różnych dziedzin np.medycznej, mikrobiologicznej, nie tylko chemiczna. W dzisiejszych czasach, kiedy rozwój postępuje tak bardzo szybko, kariera zawodowa bez edukacji jest po prostu niemożliwa. Uważam, że edukacja ma bezpośrednie przełożenie na wyniki pracy: podnoszenie kwalifikacji gwarantuje nam rozległą wiedzę i awans.

Obecnie w Oriflame pracują – poza mną – jeszcze dwie absolwentki studiów podyplomowych w WSZKiPZ. Kolejne dwie są wykładowcami Uczelni; prowadzą laboratoria z chemii. Do niedawna pracowała tu jeszcze jedna osoba, która wykłada w WSZKiPZ. Jest świetnym specjalistą w swojej dziedzinie, świetnym wykładowcą i cudownym człowiekiem. Jedna ze współpracujących ze mną osób również prowadziła w WSZKiPZ zajęcia, a obecnie prowadzi prelekcje na seminariach. Wszystkie te osoby mają ogromną wiedzę teoretyczną i praktyczną, są bardzo cenionymi pracownikami w firmie.

Ponadto każdy z nich zajmuje bardzo odpowiedzialne funkcje, świetnie sprawdzają się na swoich stanowiskach, jako szefowie, menadżerowie czy współpracownicy.

Portret absolwenta

Justyna Jandzio

Absolwentka Towaroznawstwa (Kosmetyki i wyroby chemii gospodarczej)

KARIERA ZAWODOWA m in.:

 • BASF Polska Sp. z o.o. – Technik Centrum Formulacji Personal Care
 • Wyższa Szkoła Zawodowa Kosmetyki i Pielęgnacji Zdrowia – Wykładowca
 • Wyższa Szkoła Zawodowa Kosmetyki i Pielęgnacji Zdrowia – Staż

O UCZELNI:

Wyższa Szkoła Zawodowa Kosmetyki i Pielęgnacji Zdrowia, wydawała mi się idealnym miejscem podjęcia studiów, ponieważ tematyka kosmetyków i zagadnień związanych z pielęgnacją ciała zawsze były mi bliskie. Uczelnia spełniła całkowicie moje oczekiwania – wysoki poziom przekazywanej wiedzy, bardzo profesjonalna kadra wykładowców, a także duża ilość zajęć praktycznych doskonale przygotowały mnie do pracy w przemyśle kosmetycznym. WSZKiPZ oprócz przekazania rzetelnej wiedzy, umożliwiła mi doskonalenie umiejętności zawodowych, nie tylko na zajęciach, ale również na półrocznym stażu.

Obecnie zdobytą podczas studiów inżynierskich wiedzę i doświadczenie wykorzystuję pracując w firmie będącej producentem surowców wykorzystywanych m. in. w przemyśle kosmetycznym. Oprócz tego dzielę się nią ze studentami WSZKiPZ podczas prowadzonych przeze mnie zajęciach laboratoryjnych.

Portret absolwenta

Maria Klamczyńska

Absolwentka Kosmetologii / Absolwent studiów podyplomowych (Podologia Kosmetyczna)

KARIERA ZAWODOWA m in.:

 • Wyższa Szkoła Zawodowa Kosmetyki i Pielęgnacji Zdrowia – Wykładowca
 • Instytutu Kosmetologii Estetycznej i Podologii ESTETICA NOVA – Właścicielka

O UCZELNI:

Z Wyższą Szkołą Zawodową Kosmetyki i Pielęgnacji Zdrowia jestem związana od początku jej istnienia i niewątpliwie odegrała ona ogromną rolę w moim życiu zawodowym. Początkowo – jako studentka – odkrywałam zupełnie nową, niezwykle fascynującą dziedzinę jaką jest kosmetologia. Później, po otrzymaniu propozycji zatrudnienia w Uczelni – już jako nauczyciel akademicki – mogłam dzielić się z innymi wiedzą i dotychczasowym doświadczeniem. Było to dla mnie ważne wyróżnienie, zwłaszcza że w historii Uczelni stałam się pierwszą absolwentką, której zaproponowano pracę. Z drugiej strony miałam świadomość, że jestem swojego rodzaju pionierem i „przecieram szlaki” dla następnych pokoleń studentów, którzy wykażą się pracowitością i postępami w nauce. Dowodem na powodzenie „eksperymentu” było zielone światło dla zatrudnienia kolejnych absolwentów w okresie, gdy pełniłam funkcję kierownika pionu kosmetycznego. Obecnie, absolwentki naszej uczelni stanowią większość kadry instruktorskiej.

Staram się śledzić zawodowe losy moich byłych studentek i dyplomantek. Z satysfakcją stwierdzam, że większość jest związana z branżą kosmetyczną. Wiele z nich prowadzi własną działalność gospodarczą, nie tylko o charakterze usługowym, ale także handlowym. Inne pracują w dużych renomowanych salonach kosmetycznych lub ośrodkach SPA, także na stanowiskach menadżerskich. Jeszcze inne, jako nauczyciele zawodu lub szkoleniowcy przekazują swoją wiedzę i umiejętności przyszłym kosmetyczkom. Odwiedzając targi kosmetyczne, na stoiskach polskich i zagranicznych firm spotykam same znajome twarze. Warto dodać, że absolwentka naszej uczelni – autorka cieszącej się popularnością publikacji książkowej „Makijaż fotograficzny” p. Eryka Sokólska – została uznana za jedną z najlepszych polskich makijażystek.

Okres siedmiu lat pracy w WSZKiPZ otworzył się przede mną możliwości rozwoju zawodowego i intelektualnego. Wysoka jakość kształcenia oraz renoma uczelni na rynku edukacyjnym mobilizowały mnie do ciągłego pogłębiania wiedzy, doskonalenia umiejętności oraz śledzenia najnowszych osiągnięć w kosmetologii. Nie było to trudne zadanie, ponieważ szkoła zawsze ułatwiała pracownikom i studentom dostęp do konferencji naukowych oraz stwarzała możliwość wyjazdów zagranicznych w celu wymiany doświadczeń. Niejednokrotnie finansowała kursy doszkalające dla personelu kosmetycznego, między innymi z branżowego języka angielskiego. Od lat w WSZKiPZ organizowane są otwarte seminaria naukowe, dające możliwość poszerzania kompetencji zawodowych. To tutaj, pierwszy raz usłyszałam o mało znanej w Polsce dziedzinie – podologii, która mnie zafascynowała i którą staram się zgłębić już od kilku lat.

W WSZKiPZ studenci otrzymują możliwość uzyskania gruntownej wiedzy i umiejętności praktycznych, niezbędnych w pracy zawodowej. W trakcie kilkuletniej nauki w wielu budzą się ambicje i apetyt na jeszcze większą dawkę wiedzy. Przekonałam się o tym, gdy na tegorocznej edycji podologicznych studiów podyplomowych zobaczyłam same znajome twarze – koleżanek z okresu, gdy sama studiowałam oraz moich byłych studentek. Bardzo mnie to cieszy, ponieważ dobrze wyedukowane absolwentki stają się żywą reklamą naszej uczelni i są wysoko cenionymi specjalistami na rynku pracy. Jak wiemy jest on bardzo surowy i wymagający, a z otwartymi ramionami przyjmuje tylko najlepszych.

Portret absolwenta

Ewa Konca

Absolwentka Kosmetologii

KARIERA ZAWODOWA m in.:

 • Kosmetolog w Salonie Kosmetycznym

O UCZELNI:

Od zawsze fascynowały mnie kosmetyki – ich produkcja oraz wpływ na skórę człowieka, a także wszelkie zabiegi kosmetologiczne, dzięki którym skóra wygląda lepiej i wolniej się starzeje. Idąc do liceum wiedziałam, że chcę w przyszłości zostać kosmetologiem, dlatego zaczęłam szukać studiów w tym kierunku i trafiłam na WSZKiPZ. Na tej uczelni zdobytą wiedzę teoretyczną owocnie wykorzystuje się na zajęciach praktycznych. Doskonale wykształcona kadra wykładowców potrafi przekazać swoją wiedzę w sposób łatwy i przystępny. Dlatego po zdobyciu tytułu licencjata bardzo chciałam kontynuować edukację we WSZKiPZ i zdobywać wiedzę m.in. z zakresu medycyny estetycznej oraz chemii kosmetycznej na studiach magisterskich. Była to jedna z najlepszych decyzji jakie mogłam podjąć. Ukończenie tej uczelni nie tylko daje możliwość zatrudnienia a salonach kosmetycznych, ale też w laboratoriach zajmujących się wytwarzaniem kosmetyków.

Będąc magistrem kosmetologii wiem, że perspektywy pracy przede mną są szerokie. Polecam tę uczelnię wszystkim osobom, a w szczególności tym, które tak jak ja uwielbiają kosmetyki i chcą mądrze z nich korzystać, a także są zainteresowane poznawaniem tajników kosmetologii i medycyny estetycznej.

Portret absolwenta

Maria Krystyniak

Absolwentka Kosmetologii

KARIERA ZAWODOWA m in.:

 • Gabinet Podofeet – Właścicielka

O UCZELNI:

Z wykształcenia jestem muzykiem i nauczycielem. Pracuję w szkole muzycznej w Żyrardowie i nie wyobrażam sobie życia bez tej jednej z najpiękniejszych ze sztuk, ale zawsze ciągnęło mnie również do medycyny. Odkrywanie tego, jak funkcjonuje ludzki organizm jest zachwycające.

Ofertę Wyższej Szkoły Zawodowej Kosmetyki i Pielęgnacji Zdrowia znalazłam trochę przypadkowo, kiedy poszukiwałam czegoś zupełnie innego. Po filmie „Jasminum” zainteresowała mnie perfumeria, jako coś tajemniczego i twórczego. Zafascynowało mnie to, że dzięki zapachowi można zmienić czyjś nastrój lub uczucia.

W wyszukiwarce wyskoczyła „perfumeria”, jako przedmiot nauczany w WSZKIPZ, zaczęłam przeglądać dalej, aż dotarłam do specjalności i znalazłam „podologię”. W miarę czytania opisu rosło we mnie przeświadczenie, że to jest w końcu „to”. Specjalność z pogranicza medycyny, niezmiernie potrzebna w dzisiejszych czasach, gdzie tak wiele osób ma problemy ze stopami.

Miałam wiele obaw związanych z przedmiotami ścisłymi, ponieważ nigdy nie byłam w nich mocna. Poszłam na dzień otwarty zorganizowany przez Uczelnię, wszystko zrobiło na mnie bardzo pozytywne wrażenie, rozwiały się też moje obawy, że nie poradzę sobie z chemią. Zawsze lubiłam się uczyć i perspektywa „zakuwania” nie była mi straszna, tym bardziej, że od pierwszego roku doskonale wiedziałam, co chcę robić po studiach.

I tak udało mi się zrealizować moje marzenia. Na studiach poczułam się jak naukowiec, dotknęłam medycyny i miałam przed sobą cel – pomóc schorowanym nogom, by ludziom żyło się wygodniej. Teraz mam własny gabinet. Przychodzi do mnie dużo osób, głównie starszych. Najbardziej się cieszę, gdy pacjenci wychodzą ode mnie z uśmiechem i ulgą. Mam jeszcze inne plany związane z rozwinięciem gabinetu, ale potrzeba na nie więcej czasu.

W każdym zawodzie ważna jest pasja. Właśnie WSZKiPZ obudziła we mnie zamiłowanie i entuzjazm do pomagania innym, nauki i doskonalenie się w swojej specjalności.

Portret absolwenta

Cecylia Łapińska

Absolwentka Kosmetologii / Absolwentka studiów podyplomowych (Podologia Kosmetyczna)

KARIERA ZAWODOWA m in.:

 • Gabinet Kosmetyczny „Celinka” Cecylia Łapińska – Właścicielka

O UCZELNI:

Zanim rozpoczęłam naukę w Wyższej Szkole Zawodowej Kosmetyki i Pielęgnacji Zdrowia już miałam za sobą pewne doświadczenie z zakresu kosmetologii. Wcześniej ukończyłam policealną szkołę, w której nabrałam pierwszych szlifów. Miałam jednak potrzebę zgłębienia swojej wiedzy oraz podwyższenia kwalifikacji zawodowych.

Wybór specjalności kosmetologii estetycznej nie był przypadkowy. Ciało, jego utrzymanie w dobrej kondycji oraz troska o nie i dobry wygląd zawsze było związane z moją ścieżką kariery. Nawet, jeśli pracowałam na stanowisku analityka medycznego, to w pośrednim sposób ciało i zachodzące w nim procesy było obiektem mojej pracy.

Ukończenie studium, a później WSZKiPZ utwierdziło mnie w przekonaniu, że kosmetologia jest tym, co mnie fascynuje, że dbanie i upiększanie ciała kobiet i mężczyzn daje mi dużą satysfakcję.

WSZKiPZ to gwarancja uzyskania solidnej porcji wiedzy i umiejętności z zakresu kosmetologii, chemii kosmetycznej oraz dziedzin związanych z dobrostanem. Ponadto wykładowcy Uczelni zaszczepili we mnie chęć pogłębiania swojej wiedzy oraz doskonalenia umiejętności. Dlatego też ukończyłam studia podyplomowe z zakresu podologii, które także prowadziła WSZKiPZ.

Portret absolwenta

Katarzyna Macherowska - Ociszyńska

Absolwentka Kosmetologii

KARIERA ZAWODOWA m in.:

 • Elissa Wytwarzanie Artykułów Kosmetycznych i Farmaceutycznych – Kierownik Produkcji

O UCZELNI:

Wybierając Wyższą Szkołę Zawodową Kosmetyki i Pielęgnacji Zdrowia chciałam przede wszystkim podnieść kwalifikację zawodowe. Już od jakiegoś czasu współpracowałam z firmą „Elissa”, ale chciałam zmienić swoje stanowisko pracy. Właśnie WSZKiPZ, jako jedyna uczelnia proponowała zdobycie specjalności, która mnie interesowała. Kosmetologia ciekawiła mnie bardziej od „drugiej strony”, czyli pracy przy wytwarzaniu produktów kosmetycznych niż przy fotelu w gabinecie.

Do WSZKiPZ przekonała mnie kadra oraz współpraca z innymi szkołami wyższymi m.in. Politechniką Warszawską. Dla mnie było to gwarancją doskonale przygotowanych zajęć i uzyskania wiedzy, a nie jedynie ładnie wyglądającego dyplomu.

Już w trakcie studiów przekonałam się, że Uczelnia ma także doskonale wyposażone zaplecze dydaktyczne. Dzięki temu mogłam pracować na nowoczesnym sprzęcie zarówno w laboratoriach, jak i gabinetach kosmetycznych, w których odbywały się zajęcia praktyczne.

Specjalność, którą ukończyłam – produkty kosmetyczne – „uzbroiła” mnie w wiedzę, która jest bardzo przydatna w mojej pracy. Jestem kierownikiem produkcji w firmie zajmującej się wytwarzaniem produktów leczniczych np. maści ziołowych. Wiedzę przydatną w mojej pracy pogłębiłam m.in. podczas zajęć praktycznych z chemii kosmetycznej w laboratorium jak również na wykładach z farmakognozji, na których były omawiane substancje pochodzenia roślinnego, ich zastosowanie i działanie w kosmetykach oraz lekach.

Portret absolwenta

Magdalena Pielach

Absolwentka Kosmetologii

KARIERA ZAWODOWA m in.:

 • Strefa Urody Epillio – Kosmetolog
 • PASCAL Szkoła Policealna Kosmetyki – Wykładowca i instruktor zawodu

O UCZELNI:

Kosmetyką zainteresowałam się już w szkole podstawowej, chętnie towarzysząc swojej mamie w wizytach u kosmetyczki. Byłam zafascynowana światem piękna, zapachów i kosmetyków. Dlatego po ukończeniu liceum nie miałam wątpliwości, co do wyboru swojej dalszej ścieżki edukacyjnej. Podczas rocznego pobytu w Irlandii ukończyłam kurs „Beauty Therapy”, a po powrocie do Polski, chcąc dalej kształcić się w tym kierunku, szukałam właściwej Uczelni – z wysokim poziomem nauczania, wybitną kadrą pedagogiczną oraz bogato wyposażonymi gabinetami i laboratoriami. Po zapoznaniu się z ofertą WSZKiPZ niemalże natychmiast podjęłam decyzję o rozpoczęciu studiów na kierunku Kosmetologia.

Studia w WSZKiPZ spełniły moje wszystkie oczekiwania. Co więcej pokazały, że kosmetologia to nie tylko praca „przy fotelu”, a szeroka, interdyscyplinarna dziedzina. Podczas studiów zainteresowałam się, dotychczas nieznaną dla mnie, chemią kosmetyczną: składem, produkcją i właściwościami kosmetyków. Z przyjemnością uczestniczyłam w laboratoriach i zdobywałam wiedzę z tego zakresu.

Dlatego uzyskanie tytułu licencjata to nie był koniec mojej przygody z chemią kosmetyczną. Naukę kontynuowałam na studiach drugiego stopnia na kierunku Technologia Chemiczna w Politechnice Radomskiej. Zdobyta wiedza na studiach pierwszego stopnia była mi bardzo pomocna, dzięki czemu uzyskałam tytuł magistra z bardzo dobrymi wynikami.

Obecnie spełniam swoje drugie marzenie zawodowe – nauczyciel. Prowadzę zajęcia z teoretyczne i praktyczne z zakresu kosmetologii w szkole policealnej. Cieszę się, że nabyłam tak szeroką wiedzę, którą mogę teraz przekazywać swoim słuchaczkom.

WSZKIPZ spośród innych szkół wyróżnia niezwykle wysoki poziom kształcenia, ciekawa oferta edukacyjna oraz świetna baza dydaktyczna. Nasza uczelnia jako jedna z pierwszych w Polsce wprowadziła unikalne specjalności, jak m.in. podologia. WSZKiPZ to prestiżowa szkoła wyższa dla ambitnych osób, która jest bardzo dobrze rozpoznawalna w świecie kosmetyki, o czym przekonałam się szukając pierwszej pracy. Ukończenie tej uczelni otwiera wiele ścieżek rozwoju i możliwości zawodowych.

Portret absolwenta

Anna Pierzynowska

Absolwentka Kosmetologii / Absolwent studiów podyplomowych (Podologia Kosmetyczna)

KARIERA ZAWODOWA m in.:

 • VILLA BEAUTY kosmetologia estetyczna – Właścicielka
 • BIONANTECH COSMETICS – Starszy trener/szkoleniowiec czterech marek kosmetyki profesjonalnej
 • COSINUS szkoła policealna kosmetyki – Wykładowca i instruktor zawodu
 • THALGO Poland – Szkoleniowiec i doradca klienta profesjonalnego

O UCZELNI:

Decyzję o studiowaniu podjęłam, jako osoba z wieloletnim stażem w zawodzie kosmetyczki. Dlatego wiedziałam, jakiej wiedzy oczekuję, czego chcę się dowiedzieć i na jakie pytania uzyskać odpowiedź. Od początku nauka była dla mnie przyjemnością, nawet trudne zadania sprawiały mi radość, ponieważ wiedziałam, że to gwarantuje mi uzyskanie wiedzy na najwyższym poziomie.

Studia w Wyższej Szkole Zawodowej Kosmetyki i Pielęgnacji Zdrowia dały mi poczucie zawodowej pewności siebie. Nauczyły mnie także pewnej pokory. Mimo że miałam tak duże doświadczenie w pracy „przy fotelu”, to na wiele zagadnień musiałam spojrzeć z zupełnie innej perspektywy. Zdałam sobie także sprawę z tego jak dynamiczną branżą jest kosmetyka, gdzie cały czas pojawiają się nowości. Uważam, że wiedza na odpowiednim poziomie, uzyskana w trakcie nauki jest niezbędna w dziedzinie, jaką jest kosmetologia. A wiedza akademicka to podstawa i nie może być powierzchowna.

Zajęcia z zakresu medycyny i chemii były bezcenne. Wiadomości uzyskane podczas tych wykładów dały mi przewagę na rynku pracy. Dzięki temu mogłam pracować, jako szkoleniowiec, ponieważ bez najmniejszego problemu przeczytałam skład kosmetyków, potrafiłam opowiedzieć o mechanizmach działania i z dużym dystansem podchodziłam do wszelkich deklaracji marketingowych.

Co mi dało ukończenie WSZKiPZ? Mam poczucie wartości własnej wiedzy, czuję ciągły niedosyt uczenia się, potrzebę rozwoju oraz pasję zawodu.

Wykształcenie uzyskane podczas tych trzech lat nauki w WSZKiPZ otworzyło przede mną nowe możliwości: mogłam prowadzić własną działalność, pracować, jako szkoleniowiec bądź nauczyciel zawodu.

Uzyskanie tytułu licencjata to nie był koniec mojej przygody z Uczelnią. Ukończyłam studia podyplomowe z zakresu podologii kosmetycznej, liczne szkolenia m.in. SPA i wellness oraz podologii.

WSZKIPZ spośród innych uczelni wyróżnia wysoki poziom kształcenia i ciekawa oferta edukacyjna oraz świetna baza dydaktyczna, w tym bardzo dobrze wyposażone pracownie. WSZKiPZ, jako pierwsza wprowadziła wiele specjalności (SPA i wellness, podologię), dopiero później inne uczelnie poszły jej śladem. Tym samym wytyczna trendy w edukacji z zakresu kosmetologii.

Do WSZKiPZ przekonało mnie również to, że Uczelnia współpracuje ze szkołami wyższymi z zagranicy, a prace dyplomowe studentów są prezentowane podczas konferencji naukowych. Tylko tutaj jest tak doskonałe grono wykładowców – wysokiej klasy specjalistów.

Jest to uczelnia dla ambitnych osób, ale przecież warto zdobyć dyplom prestiżowej szkoły wyższej, ponieważ to w przyszłości zaprocentuje.

Portret absolwenta

Marta Potocka

Absolwentka Kosmetologii

KARIERA ZAWODOWA m in.:

 • Salon Kosmetyczny Marta Potocka – Właścicielka
 • Salon Kosmetyczny Venus&SPA – Praca na stanowisku kosmetolog

O UCZELNI:

Branżą kosmetyczną zainteresowałam się już w liceum, zatem w klasie maturalnej podjęłam decyzję o podjęciu dalszej nauki w tym kierunku. Poszukiwania nie trwały długo, padł oczywiście wybór na Wyższą Szkołę Zawodową Kosmetyki i Pielęgnacji Zdrowia. Program studiów był obszerny, profesjonalni wykładowcy, bardzo fajna lokalizacja.

Ukończyłam Uczelnię z wyróżnieniem Rektora. Zajęć było bardzo dużo, ale zdobyta wiedza pozwoliła mi odnosić sukcesy podczas stażu, w pracy w ekskluzywnym salonie kosmetycznym, a w dniu dzisiejszym przy prowadzeniu własnej działalności.

Polecam Uczelnię z czystym sumieniem. Oczywiście zawsze znajdą się drobne niedociągnięcia, jednak możliwość zdobycia wiedzy zrekompensowała mi to całkowicie. Z chęcią po paru latach zapiszę się na zajęcia podyplomowe w celu odświeżenia i uaktualnienia wiedzy.

Portret absolwenta

Agata Reta

Absolwentka Kosmetologii / Absolwent studiów podyplomowych (Stosowanie, Wytwarzanie i Ocena Wyrobów Kosmetycznych)

KARIERA ZAWODOWA m in.:

 • „VIPERA COSMETICS” RYSZARD HENRYKK WRZESIŃSKI – Technolog

O UCZELNI:

Wyższa Szkoła Zawodowa Kosmetyki i Pielęgnacji Zdrowia, jako jedyna uczelnia oferowała wiedzę, która mnie od zawsze interesowała. Od początku mojej nauki byłam też bardziej zainteresowana tworzeniem kosmetyków, niż wykonywaniem zabiegów kosmetycznych.

Do Uczelni przekonał mnie wysoki poziom nauczania, profesjonalizm wykładowców, przyjazne podejście do studentów (niestety mam niemiłe doświadczenia z uczelnią publiczną, w której nie szanowało się studentów i gdzie panował chaos). W WSZKiPZ zasady studiowania były jasno określone i egzekwowane.

Kosmetologia jak każda nauka zmienia się i poszerza o nowe wiadomości, studiując tutaj miałam pewność, że wykłady zostały aktualizowane. Bardzo cenię sobie wykłady prof. Jacka Arcta, podczas których zawsze porywał słuchaczy swoją wiedzą i anegdotami. Uważam, że były to najlepsze wykłady, w jakich miałam szansę uczestniczyć. Równie cenne były zajęcia z dr Katarzyną Pytkowską, które wypełniała wszechstronna wiedza z wielu zakresów kosmetologii.

Po ukończeniu studiów rozpoczęłam pracę w laboratorium, w którym pracuję do dziś. Wiedzę, którą uzyskałam podczas studiów cały czas wykorzystuję w pracy. Informacje te umożliwiają mi kreatywne myślenie i tworzenie produktów kosmetycznych. Dzięki temu mam satysfakację z codziennej pracy.

Wykładowcy WSZKiPZ zaszczepili we mnie ciekawość i chęć pogłębiania swojej wiedzy. Dlatego też zapisałam się i ukończyłam studia podyplomowe Stosowanie, wytwarzania i ocena produktów kosmetycznych, dofinansowane przez Unię Europejską, które uruchomiła Uczelnia. Jestem bardzo zadowolona z tych studiów, pomogły mi zdobyć nową wiedzę, uporządkować starą i dowiedzieć się o nowych projektach (np. ustawy o kosmetykach). Poza tym czekam na studia podyplomowe z zakresu chemii gospodarczej i kontroli jakości, na pewno bym się na nie zapisała.

Portret absolwenta

Tatiana Safronava

Absolwentka Kosmetologii

KARIERA ZAWODOWA m in.:

 • Kosmetyki i Medycyny Estetycznej Medicor – Podolog
 • YETpack Sp. zo.o. – Junior Brand Manager

O UCZELNI:

Po raz pierwszy przyjechałam do Polski w 2012 roku po ukończeniu studiów na Białorusi, kierunek- Techniki Zarządzania Informacjami.

Zdecydowałam się zupełnie zmienić specjalizację i powiązać swoją karierę zawodową z kosmetologią. WSZKiPZ wybrałam ze względu na dobra opinię wśród specjalistów tej dziedziny.

W trakcie studiów zainteresował mnie zawód podologa oraz aspekty chemiczne kosmetologii. Zajęcia laboratoryjne na Uczelni uważam za ogromną szansę podniesienia poziomu wiedzy z zakresu surowców i chemii kosmetycznej, która jest niezbędna dla profesjonalnej pracy w branży. Uczelnia pozwoliła mi nie tylko zdobyć nowe umiejętności oraz wiedzę, jak również poznać najlepszych wykładowców oraz profesjonalistów danego fachu, od których mam możliwość czerpania wiedzy i doświadczenia.

W dalszym ciągu planuje pracować, rozwijać się i jednocześnie rozszerzać swoją wiedzę na studiach magisterskich.

Portret absolwenta

Aneta Senator - Wójcik

Absolwentka Kosmetologii

KARIERA ZAWODOWA m in.:

 • PPH Eveline Cosmetics – Młodszy Kierownik ds. Wdrożeń – Kosmetyka Biała
 • Verona Products Professional Sp. z o.o. – Specjalista ds. Marketingu
 • Johnson Diversey Polska Sp. z o.o – Specjalista ds. Wsparcia Technicznego

O UCZELNI:

W myśl sentencji: „kto ma marzenia osiągnie, co zechce” w latach 2003-2006, mając nadzieję, że przyszłość zawodowa i pasja będą w moim życiu jednym i tym samym, odbyłam studia w WSZKiPZ, na kierunku Kosmetologia, specjalność – produkty kosmetyczne. Po ich ukończeniu przyszedł czas na skonfrontowanie nabytej wiedzy i umiejętności z problemami, które napotyka się, pracując w dziale marketingu firmy kosmetycznej.

Uzyskana w czasie studiów wiedza, z zakresu m.in. chemii kosmetycznej, umożliwia mi w codziennej pracy ocenę funkcji surowców kosmetycznych w recepturach kosmetyków, powiązanie informacji na temat składu z działaniem i deklaracjami marketingowymi oraz właściwościami sensorycznymi produktu. Zapoznanie się z zagadnieniami z zakresu ustawodawstwa i bezpieczeństwa stosowania kosmetyków oraz marketingu i reklamy okazało się nieodzowne przy pracy nad wizerunkiem marek i oferowanym asortymentem, kształtowaniu i redagowaniu materiałów POS, analizie sprzedaży, analizie rynku i działań handlowych konkurencji, pozycjonowaniu cenowym produktów, przygotowywaniu propozycji wdrażania nowych produktów oraz przygotowywaniu promocji i wyprzedaży.

Wyższa Szkoła Zawodowa Kosmetyki i Pielęgnacji Zdrowia zapewnia wysoki poziom kształcenia, dający szerokie perspektywy na przyszłość. Jednak od nas samych zależy w jakim stopniu z tego skorzystamy, wszak: „żeglarzowi, który nie wie do jakiego portu płynie, każdy wiatr będzie przeciwny”.

Portret absolwenta

Maciej Siekierski

Absolwent studiów podyplomowych (Wiedza o kosmetykach i chemia kosmetyczna)

KARIERA ZAWODOWA m in.:

 • Provital Polska Sp. z o.o. – Managing Director / Cosmetic Chemist

O UCZELNI:

Wybór studiów podyplomowych był warunkiem mojej nowej pracy – zacząłem zajmować się sprzedażą surowców kosmetycznych, a bez odpowiednich podstaw i wiedzy ograniczyłbym się jedynie do powielania pewnych schematów.

Ukończenie studiów pozwoliło mi pogłębić i ugruntować swoją wiedzę. Niektóre zagadnienia były dla mnie całkowicie nowe – moje pierwotne wykształcenie to technolog żywności i przez wiele lat pracowałem w zawodzie. Studia podyplomowe z chemii kosmetycznej okazały się bardzo przydatne w późniejszej pracy – pozwoliły zrozumieć wiele procesów związanych nie tylko z produkcją kosmetyków, ale także z mechanizmem działania kosmetycznych substancji aktywnych czy też efektem kosmetycznym poszczególnych składników.

Ukończenie studiów podyplomowych „ Wiedza o kosmetykach i chemia kosmetyczna” po niedługim czasie przyniosło korzyści finansowe. Ale stały się również motorem mojej dalszej edukacji, a było to łatwiejsze z uwagi na odpowiednie podstawy wyniesione ze studiów.

Czy warto ukończyć studia podyplomowe z tej dziedziny? Oczywiście, że tak! W przypadku osób chcących pracować w branży kosmetycznej zdecydowanie warto, gdyż usystematyzowanej i szerokiej wiedzy z zakresu tak multidyscyplinarnej dziedziny, jaką jest kosmetologia, nie jest łatwo zdobyć w inny sposób.

Mimo że jest dość znaczna liczba ofert studiów podyplomowych z tej dziedziny, to poziom i doświadczenie wykładowców WSZKiPZ oraz ich umiejętność w przekazywaniu wiedzy studentom, stawia tę uczelnię w zdecydowanej czołówce tego typu ofert szkoleniowych.

Portret absolwenta

Monika Smolińska

Absolwentka Kosmetologii

KARIERA ZAWODOWA m in.:

 • Instytut Kosmetologii Stosowanej Sp. z o.o. – Manager Akademii Urody/Kosmetolog
 • Wyższa Szkoła Zawodowa Kosmetyki i Pielęgnacji Zdrowia – Wykładowca
 • Autoryzowany Salon Piękności „Thalgo” – Kosmetolog

O UCZELNI:

WSZKiPZ jest wyjątkową Uczelnią ze względu na połączenie najwyższego poziomu nauczania przedmiotów teoretycznych z umiejętnościami praktycznymi. Jako jedna z niewielu zapewnia studentom pełną bazę sprzętową i laboratoryjną, a także możliwość rozwijania umiejętności praktycznych – m.in. podczas wakacyjnej, a także całorocznej Akademii Urody. Studenci mogą wzorować się na największych autorytetach z zakresu chemii kosmetycznej, dermatologii i kosmetologii, uczyć się właściwego podejścia do drugiego człowieka i rozwiązywana jego problemów, a także brać czynny udział w tworzeniu nowych zabiegów czy kosmetyków. WSZKiPZ dba o swoich studentów również poprzez doszkalanie kadry naukowej, co widać na licznych seminariach naukowych i szkoleniach. Być studentem WSZKiPZ – to brzmi dumnie!

Portret absolwenta

Ewa Sobolewska

Absolwentka Kosmetologii / Absolwent studiów podyplomowych (Podologia Kosmetyczna)

KARIERA ZAWODOWA m in.:

 • Wyższa Szkoła Zawodowa Kosmetyki i Pielęgnacji Zdrowia – Wykładowca

      (w WSZKiPZ wykonuje pracę doktorską, przy współpracy z Uniwersytetem Medycznym w Warszawie)

O UCZELNI:

Wkraczając w progi szkolne, byłam już doświadczoną kosmetyczką – pracowałam w zawodzie osiem lat, a od trzech prowadziłam własny gabinet. Zawsze uważałam, że nie można poprzestać jedynie na tym, co się już uzyska – należy się rozwijać. Jest to szczególnie istotne w zawodzie kosmetyczki.

Zanim rozpoczęłam naukę w WSZKiPZ brałam udział w wielu szkoleniach organizowanych przez producentów i dystrybutorów. Duża część szkoleń polegała na informacji w jaki sposób wykonać zabieg, bez zajęć praktycznych. Aby uporządkować i usystematyzować moją dotychczasową wiedzę, zdecydowałam się rozpocząć naukę w WSZKiPZ. Już na samym początku okazało się, że wszystko jest bardziej skomplikowane niż mi się wcześniej wydawało. Na szczęście przyswajanie wiedzy nie było dla mnie dużym problemem i mimo wielu obowiązków zarówno zawodowych, jak i rodzinnych wszystko zdawałam terminowo.

Wiedza, którą zdobyłam w Wyższej Szkole Zawodowej Kosmetyki i Pielęgnacji Zdrowia daje mi poczucie pewności siebie w trakcie podejmowanych decyzji zawodowych, minimalizuje także możliwości popełnienia błędów. Jest to bardzo istotne, gdyż codzienna praca kosmetologa jest pracą z człowiekiem. Poza tym, umiem „odczytać” deklaracje marketingowe producentów kosmetyków i oddzielić rzeczy ważne od mniej ważnych. Te elementy mają ogromny wpływ na sposób wypełniania obowiązków zawodowych.

Poczucie wewnętrznej siły i pewności siebie popchnęło mnie do dalszej nauki na studiach magisterskich. Część mojej pracy magisterskiej została w marcu 2010 roku opublikowana. Jako, że praca w gronie doskonałych specjalistów motywuje do pogłębiania wiedzy, rozpoczęłam studia podyplomowe. Oczywiście wybrałam Wyższą Szkołę Zawodową Kosmetyki i Pielęgnacji Zdrowia.

Według hinduskich mędrców jesteśmy tym, co jemy i tym, jak myślimy…

Portret absolwenta

Paulina Stachowiak

Absolwentka Kosmetologii

KARIERA ZAWODOWA m in.:

 • Wyższa Szkoła Zawodowa Kosmetyki i Pielęgnacji Zdrowia – Kierownik Biura Kanclerza/Wykładowca
 • YONELLE Beauty Concept Zwolińska Chełkowska sp. j. – Szkoleniowiec
 • NIVEA Polska Sp. z o.o. Grupa Beiersdorf – Konsultant ds. produktu, marki EUCERIN
 • INCO-VERITAS S. A. – Grupa Chemii Gospodarczej Zakład Produkcyjny „CELIA” – Staż

O UCZELNI:

Od razu po zakończeniu studiów w Wyższej Szkole Zawodowej Kosmetyki i Pielęgnacji Zdrowia rozpoczęłam pracę jako konsultantka produktu marki Eucerin (najdłużej istniejącej marki dermokosmetycznej na świecie), należącej do Grupy Beiersdorf – światowego lidera w sektorze markowych produktów do pielęgnacji skóry i urody. W pracy na tym stanowisku codziennie wykorzystywałam wiedzę zdobytą podczas studiów w WSZKiPZ, przede wszystkim z zakresu kosmetologii, chemii kosmetycznej oraz dermatologii.

Z okresu studiów w Wyższej Szkole Zawodowej Kosmetyki i Pielęgnacji Zdrowia bardzo sobie cenię zajęcia z wybitnymi, polskimi specjalistami w dziedzinie kosmetologii, farmakologii, medycyny i chemii kosmetycznej. Zajęcia prowadzone były zawsze w nowoczesnych pracowniach, laboratoriach i gabinetach, przy wykorzystaniu najnowszych technologii. Dzięki temu wiem, jak działają poszczególne preparaty kosmetyczne, potrafię ocenić zgodność deklaracji producenta ze składem chemicznym. Kupując produkt kosmetyczny, zwracam uwagę przede wszystkim na jego skład INCI, a nie na zapach czy wygląd opakowania.

WSZKiPZ realizuje nowoczesny program nauczania, zapewniający rzetelne przygotowanie zawodowe oraz daje możliwość zdobycia szerokiej, interdyscyplinarnej wiedzy w zakresie współczesnej kosmetologii, pielęgnacji i ochrony zdrowia. Jest to o tyle ważne, iż w ostatnich latach zauważamy dynamiczny rozwój rynku kosmetyków oraz usług związanych z urodą. Trend ten współgra z postępem nauk związanych z szeroko rozumianą kosmetologią. Obserwowane jest coraz większe zapotrzebowanie na dobrze wykształconych specjalistów z dziedziny kosmetologii i chemii kosmetycznej.

Portret absolwenta

Ewelina Stępniewska

Absolwentka Kosmetologii

KARIERA ZAWODOWA m in.:

 • Wyższa Szkoła Zawodowa Kosmetyki i Pielęgnacji Zdrowia – Wykładowca
 • Instytut Kosmetologii Stosowanej Sp. z o.o. – Podolog /Szkoleniowiec
 • Gabinet podologiczny Podoestetica – Właścicielka

O UCZELNI:

Wybór studiów nie był dla mnie ciężkim wyborem. Już podczas nauki w liceum zrobiłam pierwsze kursy pedicure, więc gdy dowiedziałam się o nowopowstałym kierunku studiów w WSZKiPZ – podologii byłam pewna czym chcę się zająć w życiu zawodowym.

Doskonała kadra naukowa oraz nowocześnie wyposażone gabinety dodatkowo potęgowały prestiż Uczelni, motywowały do nauki i doskonalenia swoich umiejętności zawodowych.

Swoją karierę zawodową zaczęłam już podczas trwania studiów licencjackich zajmując stanowisko podologa w Centrum kosmetologii estetycznej Beauty and Wellnes. Po ukończeniu studiów otworzyłam własny gabinet podologiczno kosmetyczny. Zainteresowanie było na tyle duże, że po upływie dwóch lat otworzyłam kolejny gabinet oraz rozszerzyłam ofertę o szkolenia z zakresu podologii kosmetycznej. WSZKiPZ otworzyła przede mną wiele możliwości rozwoju, a w ostatnim czasie umożliwiła pracę w gronie najlepszych Polskich specjalistów w dziedzinie kosmetologii i podologii w Instytucie Kosmetologii Stosowanej na stanowisku podologa i szkoleniowca podologii.

Portret absolwenta

Dagmara Swajdo

Absolwentka Kosmetologii

KARIERA ZAWODOWA m in.:

 • Wyższa Szkoła Zawodowa Kosmetyki i Pielęgnacji Zdrowia – Wykładowca
 • ZPR Media S.A. – Wizażystka i Stylistka
 • Instytut Kształcenia Kosmetycznego Beauty Lux – Wykładowca
 • ARarzeniomT. CAGE RCW Sp. z o.o. Sp. K. – Producentka sesji zdjęciowych
 • Jaga Hupało & Thomas Wolff Hairdesign – Pokazy mody, sesje zdjęciowe, makijaże komercyjne, artystyczne,

     POLSAT Cafe – Metamorfozy, „Róże Gali”

 • Akademia Kobiet Sukcesu – szkolenia z makijażu i stylizacji
 • Idea Bank S.A. – Analityk Finansowy

O UCZELNI:

Wyższą Szkołę Zawodową Kosmetyki i Pielęgnacji Zdrowia wybrałam jako dodatkowy, nie mniej od lat bliski moim marzeniom, kierunek studiów, ponieważ odkąd sięgam pamięcią pasjonowałam się makijażem, stylizacją i kreacją wizerunku. Będąc studentką Uniwersytetu Warszawskiego zdecydowałam się na równoległe kształcenie w dziedzinie kosmetologii w teorii i praktyce – nigdy nie żałowałam tej decyzji. Posiadam tytuł magistra z zakresu rachunkowości finansowej, jak również tytuł licencjata z kosmetologii, co wykorzystuję z sukcesem w życiu zawodowym.

Aktualnie związana jestem z estetyką i makijażem. Pracuję w zawodzie, który kocham, a praca sprawia mi ogromną radość i napędza do dalszego kształcenia i rozwoju. Zdobyty w 2010 roku tytuł Mistrzyni Polski w Makijażu Artystycznym oraz Stylizacji zawdzięczam swojej ciężkiej pracy, determinacji oraz pasji tworzenia i ‘sięgania ponad standardy i modę’.

Wielokrotnie brałam udział w pokazach mody i sesjach zdjęciowych. Na moim koncie zapisała się współpraca z telewizją, licznymi czasopismami, teatrem, wieloma świetnymi fotografami, kreatorami wizerunku i stylizacji fryzur (m.in. Jagą Hupało).

Aktualnie pracuję w telewizji przy organizacji sesji zdjęciowych oraz jako Wykładowca w Pionie Kosmetologii. Dzięki tej Uczelni, której zawdzięczam ogromne pokłady wiedzy teoretycznej i praktycznej, nabrałam także pewności siebie, swoich umiejętności i możliwości konkurowania na rynku.

Planuję dalszy rozwój i doskonalenie w tej dziedzinie – kursy, szkolenia i inne wyzwania zawodowe połączone z praktycznym wykorzystywaniem poznanych technik. W tej dziedzinie świat stoi dla mnie otworem….

Portret absolwenta

Beata Szuberla

Absolwentka Kosmetologii

KARIERA ZAWODOWA m in.:

 • Beauty Line Centrum Zaopatrzenia Kosmetycznego – Brand Manager Beauty Line
 • Wyższa Szkoła Zawodowa Kosmetyki i Pielęgnacji Zdrowia – Sekretarz Wydawnictw WSZKiPZ
 • Instytut Kosmetologii Stosowanej Sp. z o. o. (Akademia Urody) – Kierownik Recepcji

O UCZELNI:

Zaczynając studia w Wyższej Szkole Zawodowej Kosmetyki i Pielęgnacji Zdrowia wybrałam kierunek Kosmetologia Estetyczna, chociaż nie planowała być „czynnym” kosmetologiem. Od zawsze bardziej interesowała mnie druga strona tego zawodu, czyli wyposażenie gabinetów kosmetycznych, ośrodków Spa, salonów kosmetyczno – fryzjerskich. Moim planem właśnie była praca w firmie, która wyposaża takie punkty „ab ovo‘‘. Jednym z powodów, dla których wybrałam WSZKiPZ była kadra, która przekazuje studentom ogromną i niezbędna wiedzę.

Ukończenie Uczelni dało mi lepsze możliwości rozwoju i awansu zawodowego w firmach, w których pracowałam. Podczas studiów przekazano mi niezbędną wiedzę w formie praktycznej m.in. podczas zajęć w gabinetach, gdzie uczyłam się jak wykonywać zabiegi pielęgnacyjne twarzy i ciała oraz informacje z zakresu marketingu i podstaw biznesu. Studia w WSZKIPZ wyróżnia również program, w którym w wyważony sposób zawarto zarówno treści dydaktyczne, jak i praktyczne. Każdy z tych elementów jest niezbędny w zawodzie kosmetologa.

Portret absolwenta

Sebastian Tatarek

Absolwent studiów podyplomowych (Stosowanie, Wytwarzanie i Ocena Wyrobów Kosmetycznych)

KARIERA ZAWODOWA m in.:

 • COSMED Consulting – Właściciel
 • BANDI Cosmetics Sp. z o.o. – Marketing Manager
 • RVB Cosmetics – Brand Manager

O UCZELNI:

W obecnych czasach mamy szeroki dostęp do wiedzy z różnych dziedzin, dzięki rozwiniętym kanałom komunikacji zewnętrznej. Nadal popularna prasa powoli zaczyna chylić czoła elektronicznym nośnikom, a najpopularniejszy i jednocześnie najpoczytelniejszy zaczyna być Internet. Tak duży wybór źródeł wiedzy może jednak sprawiać kłopot z wyborem tego najbardziej wiarygodnego i jednocześnie profesjonalnego. Problem może dodatkowo pogłębiać się, kiedy mamy do czynienia z młodą dziedziną jaką jest kosmetologia. W Polsce obserwujemy jej rozwój w szalonym tempie, nadal jednak brak fachowej wiedzy, co widać w artykułach i publikacjach, gdzie nierzadko pojawiają się jeszcze mity a nie fakty.

Dużą rolę w zmianie tego stanu odegrały zagraniczne firmy z branży kosmetycznej, które wchodząc na polski rynek, rozpoczęły edukację swoich klientów. Zaczęto pokazywać w reklamach przekrój skóry, budowę włosa i tym samym pobudzona została konsumencka żądza wiedzy. To spowodowało, że w chaosie informacji konsumenci, jak również praktycy z branży, zaczęli poszukiwać szerszej wiedzy.

Od lat jestem związany z branżą kosmetyczno-zdrowotną. Chciałem jednak pogłębić swoją praktyczną wiedzę o najnowsze informacje ze świata kosmetyki i kosmetologii. Po analizie ofert szkół edukujących w tym kierunku wybrałem Wyższą Szkołę Zawodową Kosmetyki i Pielęgnacji Zdrowia. Śmiało mogę powiedzieć, że wiedza zdobyta na tej Uczelni pomaga mi w codziennie wykonywanej pracy zawodowej. Podjęte na studiach tematy w trakcie zajęć czy choćby w samej pracy podyplomowej, dały mi możliwość spojrzenia na branżę jakby od nowa. To też spowodowało, że nie chciałem przerwać kontaktu z Uczelnią, dlatego nasze losy nadal się przeplatają.

Rekomenduję Szkołę, każdemu kto chce poznać prawdziwy świat branży kosmetycznej.

Portret absolwenta

Monika Wyszomierska

Absolwentka Kosmetologii / Absolwent studiów podyplomowych (Podologia Kosmetyczna)

KARIERA ZAWODOWA m in.:

 • Podo Estetica – podologia, kosmetologia, medycyna estetyczna – Właścicielka
 • Instytut Kosmetologii Stosowanej Sp. z o.o. – Podolog

O UCZELNI:

Uczelnia umożliwiła mi zdobywanie wykształcenia w ważnej dla mnie dziedzinie z którą od zawsze chciałam wiązać swoją przyszłość. Poziom kształcenia jest na bardzo wysokim poziomie, zdobyłam wiedzę specjalistyczną jak i miałam możliwość rozszerzenia swojej wiedzy z dziedzin pokrewnych. Poznałam dobrych specjalistów z branży kosmetologicznej co umożliwiło mi znalezienie dobrej pracy a później otwarcie własnej działalności w tym zakresie.

Portret absolwenta

Paulina Zachwieja

Absolwentka Kosmetologii

KARIERA ZAWODOWA m in.:

 • JOKO Cosmetics E. i G. Kosyl s.j. – Junior Specialist for Cosmetic Safety Assessment
 • Wyższa Szkoła Zawodowa Kosmetyki i Pielęgnacji Zdrowia – Wykładowca
 • Polski Związek Przemysłu Kosmetycznego – Staż

O UCZELNI:

Po ukończeniu liceum stanęłam przed trudną decyzją wyboru dalszej ścieżki edukacyjnej. Po zapoznaniu się z ofertą WSZKiPZ natychmiast podjęłam decyzję o rozpoczęciu studiów na kierunku Kosmetologia, specjalność podologia. Jak się później okazało WSZKiPZ jest jedyną placówką w Polsce, która kształci kosmetologów na tak wysokim poziomie i unikalnych specjalnościach takich jak m.in. podologia.

Podczas studiowania na pierwszym roku byłam mile zaskoczona wysokim poziomem nauczania oraz wykładowcami, którzy są wybitnymi polskimi specjalistami w wielu dziedzinach m.in. chemii kosmetycznej, dermatologii czy podologii. Ponadto imponujące było wyposażenie laboratoriów oraz gabinetów kosmetycznych, dlatego też podjęłam decyzję o studiowaniu równolegle na kierunku Towaroznawstwo produktów kosmetycznych i wyrobów chemii gospodarczej co okazało się trafnym wyborem, który otworzył przede mną różne możliwości rozwoju. Podczas studiów mogłam brać udział w wielu seminariach, kursach i szkoleniach organizowanych w ramach projektu unijnego, co miało dla mnie ogromne znaczenie, ponieważ kosmetologia to interdyscyplinarna dziedzina wymagająca ciągłego doszkalania.

Po ukończeniu studiów, karierę zawodową związałam z Polskim Związkiem Przemysłu Kosmetycznego. Było to możliwe dzięki publikacji monografii, którą napisałam we współpracy z Dyrektorem Naukowym Polskiego Związku Przemysłu Kosmetycznego, Ewą Starzyk, specjalistą w dziedzinie regulacji prawnych. PZPK to jedyna instytucja w Polsce, która zajmuje się ustawodawstwem kosmetycznym (tylko i wyłącznie) na poziomie UE. Tutaj też prowadzę dalsze badania naukowe w ramach studiów magisterskich

WSZKiPZ otworzyło przede mną wiele ścieżek rozwoju i możliwości zawodowych, które staram się wykorzystać, dlatego też obecnie pracuję również na Uczelni w laboratorium chemii kosmetycznej, co pozwala mi na usystematyzowanie wiedzy i dalszy rozwój zawodowy. Odkrywając wiele możliwości rozwoju edukacyjnego w WSZKiPZ mam nadzieję, że z Uczelnią będę związana jeszcze przez bardzo długi czas.

Portret absolwenta

Klaudia Zalewska

Absolwentka Kosmetologii

KARIERA ZAWODOWA m in.:

 • Wyższa Szkoła Zawodowa Kosmetyki i Pielęgnacji Zdrowia – Wykładowca
 • Instytut Kosmetologii Stosowanej Sp. z o.o. – Koordynator ds. Badań i Rozwoju
 • Laboratorium DermaPharm Sp. z o.o. – Stażystka

O UCZELNI:

Początkowo swoją przyszłość wiązałam z medycyną lub farmacją. Kiedy dowiedziałam się o istnieniu kosmetologii jako studiów nie miałam wątpliwości co chciałabym robić w życiu.

Wyższą Szkołę Zawodową Kosmetyki i Pielęgnacji Zdrowia zarekomendowała mi znajoma dermatolog. Po zapoznaniu się z programem nauczania oraz opiniami na temat szkoły wybór był dla mnie oczywisty. Wysoka jakość kształcenia, dobrze wyposażone laboratoria, a przede wszystkim doskonale wykwalifikowana kadra, która z pasją przekazuje swoje doświadczenia zdobyte w trakcie pracy utwierdziły mnie, że wybór był słuszny.

Chociaż rozpoczynając studia planowałam pracę w gabinecie na ostatnim roku studiów rozpoczęłam roczny staż z zakresu opracowywania i oceny preparatów kosmetycznych, mających wchodzić w skład nowej linii kosmetycznej. Moja działalność na tym polu zaowocowała rozpoczęciem współpracy z Instytutem Kosmetologii Stosowanej – najpierw przy tworzeniu receptur specjalistycznych szamponów weterynaryjnych, później jako Koordynator ds. Badań i Rozwoju. Od października 2014, poza pracą w Instytucie, jestem też wykładowcą WSZKiPZ z zakresu m.in. receptur kosmetycznych, surowców i fizykochemii form kosmetycznych, kosmetykologii oraz metod oceny kosmetyków.

Wiedza zdobyta podczas studiów w połączeniu z dotychczasowym doświadczeniem pozwalają mi łączyć pracę z realizacją moich ambicji i możliwością rozwoju zawodowego.”